Centrum Rehabilitacji Fridamedical
ul.Nowy Świat 61 Gliwice
Rejestracja: tel. 883-798-188
Czynne od 8.00 do 20.00

CENTRUM FRIDAMEDICAL

WIZYTY DOMOWE

CENNIK

KADRA MEDYCZNA

WYPOŻYCZALNIA

SKLEP

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

REHABILITACJA DOROSŁYCH

REHABILITACJA DZIECI

ZAJĘCIA RUCHOWE / SALA GIMNASTYCZNA

SZKOŁA RODZENIA

LOGOPEDA

KURSY/ SZKOLENIA


KURSY I SZKOLENIA


POSIADAMY WPIS DO INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH POD NUMEREM 2.24/00110/2017PIERWSZA POMOC PEDIATRYCZA

Skierowany do rodziców, opiekunów, nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, masażystów, dla wszystkich pracujących i opiekujacych się dziećmi!!

Kurs zakończony certyfikatem.
termin: 07.06.2017 godz: 9.00
Czas trwania 3h
KOSZT: 40zł osoba/ 55zł Para

Tematyka szkolenia jest ściśle związana z udzielaniem Pierwszej Pomocy dziecku w nagłych przypadkach. Zajęcia obejmują zarówno teorię jak i praktykę
Teoria:
1. Aspekty prawne pierwszej pomocy
2. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia
3. Ocena stanu poszkodowanego i kontrola czynności życiowych
4. Wezwanie Pomocy
5. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym
6. Resuscytacja krążeniowo - oddechowa dzieci i niemowląt
7.Drgawki/Padaczka
8. Omdlenia
9. Zadławienia/ Zakrztuszenia
10. Użądlenia
11.Zatrucia
12.Krwotoki.
13. Rany, oparzenia i pogryzienia
14. Urazy kostno- stawowe
15. Urazy głowy i kręgosłupa
Praktyka:
1.Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ocena stanu poszkodowanego
2. Bezpieczne odwracania z brzucha na plecy
3. Układanie w pozycji bocznej bezpiecznej
4. Resuscytacja krążeniowo- oddechowa dzieci i niemowląt
5. Postępowanie przy zakrztuszeniu / zadławieniu"TERAPIE BAŃKAMI"
( ogniowe, bezogniowe, chińskie, lekarskie)
TERMIN: 4.06.2017

Zorganizowane przy współpracy z Centrum terapii naturalnych "HAGALAZ"
Zapraszamy na kompleksowy kurs obejmujący szereg technik i metod pracy bańkami. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się, jak na co dzień wykorzystać pełen zakres dobroczynnego działania baniek, od wspomagania leczenia grypy, zapaleń dróg oddechowych itp., poprzez przeciwdziałanie mięśniobólom, bólom kręgosłupa, barków i stawów, aż po zwalczanie cellulitu (ujędrnianie, wyszczuplanie ciała). Terapia bańkami jest również alternatywą dla kuracji antybiotykowej, działa profilaktycznie wzmacniając układ immunologiczny, oczyszcza organizm z toksyn oraz daje pozytywne efekty w postaci usuwania napięć, stresów, niesienia ulgi przy nerwobólach i rwie kulszowej, poprawia ogólne samopoczucie i sprawność psychofizyczną.
Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w sposób biegły potrafili posługiwać się wieloma ich rodzajami:
bańkami lekarskimi: wersja ogniowa – tradycyjna oraz bezogniowa,
bańkami gumowymi, bańkami silikonowymi,
bańkami bambusowymi, plastikowymi,
bańkami chińskimi (leczniczy masaż bańką chińską).
Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych praktykowaniem naturalnych metod leczenia jako alternatywy dla leczenia farmakologicznego, a także do masażystów, fizjoterapeutów, naturoterapeutów, którzy chcą rozszerzyć swoją ofertę działalności o metody tradycyjne oraz do kosmetyczek, które po kursie będą mogły zaproponować w swoich gabinetach masaż antycellulitowy i wyszczuplający.

Program:
Część teoretyczna:
zarys historii,
zasada działania baniek,
reakcje organizmu,
wskazania – przeciwwskazania,
metody pracy,
bhp,
inne sposoby wykorzystania baniek.
Część praktyczna:
nauka tradycyjnego stawiania baniek lekarskich,
nauka masażu przeciwbólowego bańką chińską,
techniki posługiwania się różnymi rodzajami baniek (ogniowe, bezogniowe, bambusowe, szklane, plastikowe, silikonowe, gumowe),
stawianie baniek w przypadku problemów ze stawami (zwiększenie ruchliwości, niwelowanie stanów zapalnych, bólu)
masaż antycellulitowy.
Kurs wzbogacony jest o prezentację i omówienie innych metod stosowanych w naturoterapii. Uczestnik ma możliwość zapoznać się z nimi (misy tybetańskie, moksa, konchy, świece, radiestezja terapeutyczna, masaż akustyczny), jak również doświadczyć wybranego zabiegu na sobie.

INWESTYCJA:
400 zł - (w tej kwocie: skrypty, materiały pomocnicze) lub 550 zł. - do wyboru (w kwocie: skrypty, materiały pomocnicze oraz pełne wyposażenie miejsca pracy, które kursant otrzymuje po zakończeniu kursu do domu. Znajdują się w nim: bańki lekarskie 20 szt. , bańki chińskie, duże, szklane, ogniowe 2 szt, amol, kleszczyki chirurgiczne, oliwka, denaturat, ręczniki jednorazowe, płatki kosmetyczne, zapałki, świeczka. Całość zapakowana w karton zbiorczy.
Ceny dotyczą kursów grupowych.(minimalna grupa 10 osób)
Kursanci otrzymują Certyfikat potwierdzający ich umiejętności w j. polskim i angielskim wydanym przez Centrum Terapii Naturalnych „Hagalaz”.
Po kursie istnieje bezterminowa możliwość bezpłatnych konsultacji z osobą prowadzącą.


"KONCHOWANIE I ŚWIECOWANIE USZU"

Zorganizowane przy współpracy z Centrum terapii naturalnych "HAGALAZ"
Jest to niezwykle skuteczna i przyjemna metoda pracy, wszechstronnie i pozytywnie ingerująca w organizm. Uczestnicy kursu mają możliwość opanować umiejętności techniczne (wielokrotność wykonywania ćwiczeń w części praktycznej kursu) oraz doświadczyć zabiegu na sobie. Wiedzę, potwierdzoną Certyfikatem, mogą wykorzystać pomagając najbliższym (wspomagając leczenie wielu dolegliwości) lub poszerzając swą ofertę w gabinetach terapeutycznych o zabiegi mające nie tylko pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale również wspaniale oddziałujące na psychikę, wyciszając, pozostawiając uczucie błogiego relaksu.
Działanie terapeutyczne:
Jak każdy rytuał zabieg ma korzystny wpływ na cały organizm, oczyszczając go i aktywizując procesy samoleczenia, najczęściej jednak świecowanie lub konchowanie uszu stosuje się w przypadku:
nieżytu nosa,
zapalenia zatok,
pisków, szumów w uszach,
migren,
nadmiernego stresu,
problemów ze snem,
dla poprawy słuchu, węchu, ostrości widzenia,
uspokojenia, wyciszenia systemu nerwowego,
sprawniejszego funkcjonowania umysłu,
regulacji ciśnienia śródczaszkowego,
aktywizacji limfy i procesów metabolicznych,
Jest to również bardzo skuteczny zabieg w przypadku dziecięcych sezonowych przeziębień, jako alternatywa dla leczenia farmakologicznego (zalecany jest nadzór lekarza prowadzącego).

PROGRAM KURSU:
1.zapoznanie się z historią konchowania i świecowania uszu,
2.człowiek, a energie subtelne,
3.istota rytuałów (oddziaływanie metafizyczne),
4.wpływ samorozwoju terapeuty na efektywności zabiegów,
5.znaczenie jakości świec i konch stosowanych do terapii,
5.wskazania i przeciwwskazania,
6.wyposażenie miejsca pracy,
7.BHP,
8.zabiegi dla dzieci,
9.część praktyczna.
Dbamy o to, by uczestnicy szkolenia opanowali praktykę w stopniu doskonałym, dlatego czas trwania kursu dostosowany jest do potrzeb ćwiczących (godzina zakończenia może ulec zmianie).
TERMINY: 3.06.2017
INWESTYCJA: 370 zł. (w tym materiały pomocnicze, skrypt) lub 500 zł (w tym skrypt, pełne wyposażenie miejsca pracy oraz konchy i świece najwyższej jakości) - cena dotyczy kursów grupowych.


TERAPIA DŹWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH
Kurs prowadzony przy współpracy z firmą Hagalaz

TERMIN:

Proponujemy szkolenie z zakresu terapii dźwiękiem mis tybetańskich (grających), w trakcie którego kursanci odkryją w sobie wrażliwość na subtelne emanacje mis oraz nauczą się jak poprzez wibracje dźwięku pomagać sobie i innym. Brzmienie mis to niezwykłe bogactwo dobroczynnych dla organizmu ludzkiego częstotliwości o szerokim zakresie: od niskich dźwięków do niesłyszalnych ultradźwięków, które mogą wspomagać leczenie wielu schorzeń i dolegliwości, doprowadzając do harmonii i zdrowia.
Uczestnicy kursu nabywają wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności posługiwania się misami grającymi, które wzbogacają ich możliwości terapeutyczne, jak również pozwalają na szeroko rozumiany rozwój osobisty.
Subtelne wibracje mis grających uwalniają ciało od napięć, mobilizują zdolności regeneracyjne organizmu, wprowadzają umysł w stan głębokiej relaksacji. Masaż misami dźwiękowymi wpływa m.in. na zdolności twórcze, kreatywność, poprawia zdolność koncentracji. Dodatkowo: normuje ciśnienie, poprawia krążenie, pobudza układ immunologiczny, wspomaga leczenie chorób kręgosłupa, likwiduje stres, nerwice, zmniejsza bóle migrenowe, wspomaga w walce z nałogami, likwiduje napięcia karku i pleców, usuwa nerwicowe kłucie serca, pomaga w kłopotach z zasypianiem, wspomaga przemianę materii, zmniejsza stany lękowe, likwiduje bezsenność, uśmierza lub łagodzi ból (misy stosuje się w gabinetach stomatologicznych, w rehabilitacji pacjentów po operacji czy osób przewlekle chorych).

W PROGRAMIE:
1.Rys historyczny
2.Rodzaje mis grających
3.Wpływ dźwięku mis na organizm człowieka
4.Wskazania i przeciwwskazania do terapii dźwiękiem
5.Sposób przechowywania i konserwacji mis
6.Techniki pracy z misami (dla siebie i pacjenta)
7.Medytacje z dźwiękiem misy tybetańskiej
8.BHP
9.Przebieg zabiegu
10.Tematy dodatkowe.

PRZED KURSEM UCZESTNIK POWINIEN ZAOPATRZYĆ SIĘ WE WŁASNYM ZAKRESIE W MISĘ TYBETAŃSKĄ (może być nepalska lub indyjska)
W trakcie kursu omawiane są inne metody stosowane w naturoterapii (konchy, świece, bańki lekarskie i chińskie, moksa, akupresura).

INWESTYCJA: 350 zł (w tym materiały szkoleniowe, skrypt). Cena dotyczy kursów grupowych


DOSTOSOWANIE CODZIENNEGO OTOCZENIA DO POTRZEB OSOBY STARSZEJ LUB NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Oferta skierowana jest do rodzin osób starszych lub niepełnosprawnych, którzy chcą się przygotować na powrót osoby chorej ze szpitala, lub dostosować mieszkanie do indywidualnych potrzeb.

Około2h 120zł

ZDROWY KRĘGOSŁUP, ZDROWE STAWY

Oferta szkoleniowa zawiera:
Całodniowe spotkanie z fizjoterapeutą podczas, którego obserwuje on Państwa w czasie wykonywania czynności dnia codziennego oraz obowiązków zawodowych np.: podnoszenia ciężkich przedmiotów, robienie zakupów... Korekta dotyczy nauki utrzymywania prawidłowej pozycji, wyrobienia tzw. "dobrych nawyków", oraz dostosowania stanowiska pracy. W trakcie trwania obserwacji terapeuta w chwili źle wykonywanych czynności udziela cennych porad i wskazówek. Na zakończenie szkolenia prezentuje profilaktykę zdrowego kręgosłupa i stawów, pomaga indywidualnie dostosować mieszkanie, miejsce pracy i inne miejsca w których pacjent przebywa.

Oferta indywidualna 400zł/ do 8h

ERGONOMIA NA STANOWISKU PRACY

Oferta szkoleniowa zawiera:
Dwu dniowe spotkanie z fizjoterapeutą.
Podczas pierwszego dnia terapeuta obserwuje pracowników w czasie wykonywania obowiązków na stanowisku pray oraz notuje popełniane przez nich błędy i zwraca uwagę na obciążenia.
Następnie podczas drugiego dnia szkolenia koryguje postawę pracowników: podchodzi indywidualnie do każdego zatrudnionego udzielającodpowiednich wskazówek i porad dotyzącyh prawidłowego zorganizowania stanowiska pracy, oraz utrzymania odpowiedniej postawy ciała.

Grupa do 5 osób 1000zł
Grupa powyżej 5 osób cena do ustalenia